Střechy

Střecha nad hlavou je velmi důležitá součást našich životů. Proto je nutné mít takovou střechu, na kterou se můžeme spolehnout, která nás ochrání před mrazem, deštěm a větrem. Chceme střechu, do které nebude zatékat a která dlouho vydrží. Abychom se stali majiteli takové střechy, musíme zvolit ty nejlepší materiály při její výstavbě.

Střešní folie

Střešní folie tvoří pojistnou hydroizolační vrstvu, která pomáhá řádně zabezpečit vaši střešní konstrukci před sněhem a deštěm, který by se k vám chtěl dostat, a to i včetně tepelných izolačních materiálů jako jsou například polystyrén nebo třeba minerální vlna. Střešní folie také dokáže zastat práci střešního pláště. A to v případě, že se váš střešní plášť někde poškodí, střešní folie vás ochrání před srážkovou vodou.

Asfaltový šindel

Asfaltový šindel je vytvářen z materiálu, který odpuzuje vodu, tedy materiálu, který se také jinak nazývá vodoodpudivý. Asfaltový šindel se přizpůsobuje pohybům střešních konstrukcí a díky své opravdu nízké váze tyto konstrukce nijak nezatěžuje. Asfaltové šindele snáší i velmi výrazné teplotní změny a i při silných větrech a deštích nevytváří nežádoucí zvuky. Je opravdu tichý. Další výhody, díky nimž je asfaltový šindel oblíbený, jsou například nízké náklady na pořízení i údržbu. Navíc každý majitel si může vybrat z nejrůznějších tvarů nebo barev tohoto stavebního materiálu. Nemusíte tak zapadnout do stereotypu, naopak výběrem originálního asfaltového šindele můžete ostatním ukázat svou osobnost.
Ke střechám také neodmyslitelně patří jisté střešní doplňky, jako jsou například komíny. Na ty byste určitě zapomínat neměli. Další nedílnou součástí střech jsou okapy a odvodné žlaby a žlábky.